فناوری

اتومبیل waymo بهترین اتومبیل خودران – آنچه راجع Waymo باید بدانید

کمپانی waymo،  در سال 2017 میلادی 3.2 میلیون کیلومتر را خودکار پیموده اند! و 35 شهر را پشت سر گذاشته اند و مجموع مسافتی که این اتومبیل طی کرده به 6.4 میلیون کیلومتر میرسد.بنابر گزارش waymo بیش از 566 کیلومتر از این مساحت در ایالات کالیفرنیا ! و در بازه زمانی دسامبر2016 الی نوامبر 2017 پیموده شده است.به ازای هر 9 هزار کیلومتر پیموده شده، یکبار  نیاز به دخالت انسانی وجود داشته است.

اتومبیل waymo_بهترین اتومبیل خودران

طی زمان آزمایش این خودرو رانندگان حاضر! در اتومبیل 63 بار مجبور به مداخله شده اند ،تا از بروز حادثه جلوگیری کنند.

کمپانی waymo  از سایر رقبای خود بسیار جلوتر است !و همچنین تا این لحظه بیشترین ازمایشات را ،روی اتومبیل های خودران خود انجام داده است.

اگر بخواهیم به رقبای این کمپانی بپردازیم، تنها رقیب  waymo  جنرال موتورز میباشد !که اتومبیل های خودرانش به ازای پیمودن هر 2018 کیلومتر !نیازمند مداخله ی انسانی است.

2 مورد از معایب  waymo

در مطالب بالا به مداخله ی انسانی اشاره شد، که این مداخلات شامل : <<حرکات ناخواسته اتومبیل >> با 19 مورد، بیشترین سهم را دارد.

و <<تناقص در مشاهده>> بیشترین سهم را با 16مورد داشته است.

در نهایت لازم به ذکر است که، اکثر این مداخلات در ماه های ابتدایی! بازه زمانی 12 ماه گذشته صورت گرفته اند! و از بهبود چشمگیر تکنولوژی این اتومبیل در نیمه دوم حکایت دارد.

یکی از دغدغه ها! در مورد اتومبیل های خودران ،اختلال در سیستم هوشمند آن ها در زمان خطر است.با وجود پیشرفت فناوری در این خودرو ها گاها خبر تصادف! این خودرو ها را میشنویم در بسیاری از موارد گفته میشود:سیستم هوشمند خودرو عامل تصادف نیست ،بلکه عامل انسانی منجر به  این میشود !که شرایط خطرناک به وجود اید و اتومبیل های خودران تصادف کنند.

و همچنین  هوشمندی اتومبیل‌های خودران هنوز به سطحی نرسیده !که شاهد عملکرد بسیار بالا ،برای جلوگیری از تصادفات در شرایط پرخطر باشیم.

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هشت =

برو بالا