فناوری

10سالگی اندروید : محبوب ترین تکنولوژی در جهان

10سالگی اندروید : محبوب ترین تکنولوژی در جهان

اندروید 10 ساله شد و برای اولین بار در تاریخ 23 شپتامبر 2008 معرفی شد تا عرضه آن تا 20 اکتبر به طول انجامید.د هر کدام از سالهای حضور خود محبوب ترین تکنولوژی جهان بوده است. یک سال پس از تاسیس اندروید بود که آیفون برای همیشه طرح گوشی های هوشمند خود را تغییر داد و همان سال فروشگاه یا اپ استور خود را معرفی کرد بنابراین طبیعی است که فکر کنیم میان این دو رقابتی شیرین در طی این سالها وجود داشته است.

 

اما همانطور که  گفته شده است هدف اصلی اندروید  از بین بردن مارک ویندوزفون نبود بلکه هدف اصلی اندروید این بود که ماند مایکروسافت ، دسکتاپی را برای کاربرین ایجاد کند تا کاربرین حالت مجازی مناسبی را در گوشی خود داشته باشند


در اینجا پاسخهای اریک اشمیت مدیرعامل شرکت گوگل را نسبت به سوالات مطرح شده را می بینید:

 

  • هنگامی که اندروید به بازار ارائه شد! آیا شما استراتژی مناسب برای رقابت با اندروید و اینکه چ عملکردی را داشته باشید را برنامه ریزی کرده بودید؟

+ بله

  • می توانید به یکی از خاطرات خود اشاره کنید؟

+ می توانم بگویم که من در سال 2000 استراتژی و طرح بندی ایجاد کرده بودم اما این در سال2006 قطعی شد و به مرحله انجام رسید این پلت فرم میتوانست برخی از مجوز هایی که در صنعت وجود داشت را تسریع دهد در واقع جایگزین مناسبی برای راهکاری های پیچیده و طولانی بود و با این برنامه شما به راحتی می توانستید به اسناد دسترسی داشته باشید.

 در حالت کلی ما ایده های ما در جهت رضایت مشتری می باشد و می خواهیم همیشه پلت فرم هایی را ارائه دهیم که برای همگان مناسب باشد و نه اینکه قسمتی از جامعه استفاده کنند و قسمتی نتوانند


همچنان که در زمینه گوشی های هوشمند همواره بین چند مارک رقابت بسیار زیادی وجود دارد گوگل و اندروید راز موفقیت را در این عرصه به خوبی می دانستند. وقتی که اندورید گوشی های هوشمند خود را به نوعی طراحی کرد تا در شکل دسکتاپ باشد سهام اندروید در بازار 85 درصد افزایش داشت. ما می توانیم در مورد مباحث زیادی صحبت کنیم اما واقعا بخش عظمی از تلاش های اندروید منجر به سود دهی کلان شده است.

اندروید واقعا پلت فرم مناسبی برای تمام جهانیان بود و توانست محبوب ترین سیستم عامل جهان نامیده شود در تصویر پایین آخرین آمار ارائه شده از Statcounter را می بینید:

10سالگی اندروید : محبوب ترین تکنولوژی در جهان

آمار استفاده

اگر شما در ایالت متحده زندگی می کنید وقتی به این اعداد نگا میکنید! شاید یک طرح ساده باشد اما داستان اصلی این می باشد! که مردم علاقه به استفاده از اندروید دارند هر چند که اپل نیز هر ساله بیشترین فروش را دارد! اما شما باید در نظر داشته باشید 40 تا 55 درصد مردم علاقمند به استفاده از اندروید هستند! هم به جهت استفاده آسان و هم به جهت طرح مناسب ! که در هیچکدام از سیستم عامل های دیگر این موارد یا رعایت نشده است یا به نسبت کمی رعایت شده است و امروزه 10سالگی اندروید : محبوب ترین تکنولوژی در جهان تبدیل شده است.

 

بحث ما این است که اندروید به اندازه کافی در میان مردم شناخته شده است و مردم متقاعد به استفاده از اندروید به جهت پلتفرم های مناسب هستند و اکثریت  از این سیستم عامل استفاده می کنند.البته باید این را هم گفت که در اواخر دهه 90 ویندوزفون با همکاری اندروید امروزی و ویندوز شکل گرفت. اما می توان گفت که هر سیستم عاملی کاملا مطلوب نیست و بالاخره نواقصی دارند.

اندروید بسیار توسعه یافته است.

من فکر می کنم که افراد عادلانه می توانند در قضاوت اتحادیه اروپا شایستگی پیدا کنند که گوگل از تسلط بازار خود برای حمایت از Chrome و Play Store سوءاستفاده می کند. همچنین می توانم ببینم که برای تحمیل یک سیستم که گوگل نمیتواند استانداردهای کیفیت و امنیتی را در پلتفرم عظیم ایجاد کند و این  منطقی نیست.

 

با توجه به 10سالگی اندروید : محبوب ترین تکنولوژی در جهان راهکار های گذشته کروم و فروشگاه پلی ممکن است! تنها اخرین امید این شرکت برای از بین بردن تسلط اندروید باشد! اگر صادقانه حرف بزنیم باید گفت که همه راضی به استفاده از سیستم عامل اندروید می باشد! اما چگونه می توان این بحث را ثابت نمود؟

10سالگی اندروید : محبوب ترین تکنولوژی در جهان

معتقدم که گوگل در  اندیشه بهبود عمکلرد خود در ارائه محصولات گوشی های هوشمند خود می باشد! نمی خواهد که این بازار ارزشمند را تماما تقدیم اندروید کند! اما هر طور که بخواهیم به این مسئله نگاه کنیم! برگشت گوگل به عرصه و به دست گرفتن بازار سخت است! هر چند که همگان گوگل را به عنوان موتور جستجو می شناسند اما اینها هر دو جهتی مخالف هستند.

 

ما نمیتوانیم در یک پست همه این موارد را بررسی کنیم! به مرور زمان تمام مسائل در این زمینه را موشکافانه تر بررسی خواهیم کرد! تا شما نیز با این فضای سهام و فروش هر دو شرکت آشنایی داشته باشید! سالها قبل بعد از اینکه اندروید 2 سال بود تاسیس شده بود ! گوگل میخواست که تمام امتیاز اندروید را خریداری کند حتی تمام مذاکرات انجام شده بود! اما در برخی مسائل به توافق نرسیدند! و این انتقال انجام نشد و احتمالا الان شرکت گوگل برای عملکرد خود در مذاکره پشیمان است.


نتیجه گیری

در نتیجه استراتژی که اندروید در پیش گرفته بود! بسیار مطلوب بود و منجر به تسلط به بازار شد و امروزه تمامی مارکها دوسداشتند! تا در موقعیت شرکت اندروید باشند! سیستم عاملی شناخته شده که حتی اگر نواقص زیادی داشته باشد! دیگر شناخته شده است  و مردم در همه حال می خواهند که از این سیستم عامل استفاده کنند! و راضی بودن مردم به استفاده از اندروید از عامل های اصلی موفقیت می باشد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 2 =

برو بالا