زیست

وصله های سیلیکونی برای تنظیم فشار خون

وصله های سیلیکونی برای تنظیم فشار خون

روش های زیادی برای اندازه گیری تنظیم فشار خون وجود دارد از جمله: اندازه گیری و تنظیم فشار خون به وسیله کاف یا بازوبند، لوله های پلاستیکی، پمپ یا پوار لاستیکی، مانومتر(جیوه ای،عقربه ای،دیجیتالی)، دستگاه های فشار سنج خودکار انگشتی و یا مچی….

امروزه محققان وسیله ی بهتر و دقیق تری به نام  وصله سیلیکونی انعطاف پذیر ساخته اند! که می تواند فشارخون داخل بدن انسان را اندازه گیری کند.

  • ساختار

اوایل سال جاری محققان دانشگاه کالیفرنیا سن دیه گو یک وصله انعطاف پذیر اولتراساوند اختراع کردند! که به کاربر اجازه می داد ! ساختار داخلی اشیای غیر منظم را ببیند. اکنون آنها یک وصله دیگر ابداع کرده اند که می تواند فشار خون بیمار را از اعماق بدن او اندازه گیری کند!

 

معمولا فشار خون فرد  به وسیله بازوبندی سنجیده می شود که فشار خون ترجیحی نامیده می شود و با فشار خون مرکزی بدن فرد متفاوت است. فشار خون مرکزی، خون را به قلب و اعضای اصلی بدن می رساند.این نوع تکنولوژی برای انسان بسیار مفید می باشد

  • دقیق

تنظیم فشارخون مرکزی دقیق تر از ترجیحی است!  به وسیله فشار خون مرکزی بیماری های قلبی سریع تر قابل تشخیص هستند.

 

در نهایت این وصله در اصل یک ورقه سیلیکون الاستومری است! که روی آن الکترود و مبدل های پیزوالکتریک وجود دارند. این بخش ها به وسیله سیم های مسی به یکدیگر متصل هستند! این وصله بدون خسارت به بخش های الکترونیکی کش می آید، خم و تا می شود و به ساختار«پل- جزیره» مشهور است.

 

وصله مذکور به پوست چسبیده و از سوی دیگر به منبع انرژی و واحد پردازش اطلاعات وصل می شود! این دستگاه امواج اولتراساوندی تولید می کند که به طور مداوم قطر رگ های خونی اصلی را تا ۴ سانتیمتر زیر پوست رصد می کنند.

 

واحد پردازشگر این اطلاعات را به خوانش فشار خون مرکزی تبدیل می کند! اکنون محققان قصد دارند یک منبع انرژی پردازشگر و سیستم ارتباطات بی سیم را در این وصله یکپارچه کنند! تا بتواند به عنوان یک دستگاه مستقل فشار خون را رصد کند! در نتیجه از این دستگاه برای رصد قلب و ریه بیماران بعد از عمل جراحی استفاده خواهد شد.

ورقه سیلیکونی از بین برنده جای بخیه،زخم نیز جدیدا تولید شده اند.

طریقه مصرف آنتی اسکار یا ازبین برنده جای بخیه و زخم ورقه یا شیت سیلیکونی سیموسیل(Cimeosil) :

 

شیت یا ورقه سیلیکونی طبی سیموسیل یا Cimeosil Gel Sheet برای از بین بردن و جلوگیری کردن از افزایش گوشت اضافه (اسکار و کلوئید) تهیه شده است . پزشکانسراسر جهان از سال 1960 میلادی از سیلیکون بصورت ژل(پماد) و ورقه یا شیت چسب دار برای درمان اسکارهای حاصل از جراحی ، التهاب های پوستی ، جراحیهای لیزری ، پپلینگ های شیمیایی ، تروما و سوختگی استفاده  می کنند.درنقاط مسطح ، از ورقه سیلیکونی استفاده می شود ! زیرا به راحتی در محل ثابت می ماند و در مناطقی مانند پشت گوش ،‌ پشت پنجه دست ، بریدگی های کوچک روی صورت و گردن از ژل(پماد) استفاده می شود . در مورد کودکان استفاده از ژل(پماد) آسانتر می باشد .

ورقه سیلیکونی سیموسیل یا Cimeosil Gel Sheet:

Cimeosil Gel Sheet یا ورقه سیلیکونی سیموسیل حاوی سیلیکون طبی است ! که لایه ظریفی روی زخم ایجاد می کنند! این لایه مانند بانداژ نامریی با اعمال فشار بر روی اسکار باعث بهبود و التیام آن می شود! سیلیکون همان ماده ای است! که در پوشش کپسول ها و قرص های خوراکی ، موادآرایشی و کرمهای مرطوب کننده نیز بکار می رود! و هیچگونه حساسیت و عوارض جانبی ایجاد نمی کند!

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

برو بالا