متفرقه

هک فیسبوک و دسترسی به اطلاعات 29 میلیون حساب

هک فیسبوک و دسترسی به اطلاعات 29 میلیون حساب!

فیسبوک قبلا گفته بود که اطلاعات 50 میلیون حساب دزدیده شده است.

در ماه سپتامبر گروهی از هکرها به فیسبوک حمله و اطلاعات میلیونها حساب کربری را سرقت نمودند! حال امروز شرکت فیسبوک بیانیه ای رسمی در مورد هک و سرقت اطلاعات کاربران ارائه نموده است! و اشاره کرده است! که در این حمله سایبری اطلاعات 29 میلیون! حساب کاربری دزیده شده است.

 

بر اساس اظهارات امروز هکر ها اطلاعات 30 میلیون حساب کاربری را به سرقت برده اند ( قبلا از سوی فیسبوک 50 میلیون گفته شده بود) با توجه به بررسی که توسط شرکت فیسبوک انجام شده است. در حمله سایبری که اطلاعات حساب های کاربری ربوده شده است از این 30 میلیون حساب ، 14 میلیون حساب کاربری  دارای اطلاعاتی شامل مذهب و محل سکونت و اطلاعات دستگاه رایانه یا موبایل  و مکان اتصال و همچنین 15 میلیون دیگر از این تعداد فقط اطلاعات تماس اولیه( نام و ایمیل و شماره تلفن) را داشته اند! و هیچ اطلاعات مهمی را دارا نبودند.

 

FBI به طور جدی در مورد این حمله سایبری تحقیق می کند

 

گای رزن، معاون فیسبوک! پس از آن به خبرنگاران گفت: ‘ما این حوادث را واقعا، واقعا جدی می گیریم! و بسیار متاسف هستیم.’

شرکت فیسبوک در این راستا قول داد! تا در یک ماه آینده از طریق مرکز اطلاعاتی خود به 30 میلیون کاربر مد نظر اطلاع دهد! تا در مورد رمزهای اطلاعاتی خود تغییراتی اعمال نمایند! همچنین اتصال حساب کاربری فیسبوک! خود را با شبکه های مجازی دیگر از جمله اینستاگرام! و واتس آپ قطع کنند. در تحقیقاتی که توسط تیم فیسبوک انجام شده است! اطلاعات مهمی در مورد اینکه هکر ها چه زمانی وارد سیستم ها شده اند موجود نمی باشد


جزئیات بیانیه

 

این بیانیه همچنین جزئیات بیشتری از عملکرد شرکت! در هک فسیبوک و دسترسی به اطلاعات 29 میلیون حساب ارائه می کند! در همین موضوع در روز 14 سپتامبر اولین بیانیه منتشر شد! اما بعد 11 روز بیانیه ای دیگر ارائه شده است! که بسیار متفاوت با بیانیه اولیه می باشد. البته آسیب پذیری فیسبوک! بعد از دو روز اعلام و مشکل رفع شده است  تا اطلاعات کاربرین حفظ شود.

 

هک فیسبوک و دسترسی به اطلاعات 29 میلیون حساب! پیش از پیش اعتبار شرکت فیسبوک را خدشه دار کرد.

 

فیس بوک نیز تایید کرد! که FBI به طور جدی در مورد هک تحقیق می کندو قصد دارند! تا جزئیات بیشتری بدست آورند زیرا ممکن است در روزهای آینده سرورهای فیسبوک! مجدادا مورد حمله قرار بگیرند! و  قطعا از هک فیسبوک و دسترسی به اطلاعات 29 میلیون حساب متضرر خواهند بود.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =

برو بالا