ساخت و تولید

همکاری Rolls Royce و اینتل برای ساخت کشتی های هوشمند

همکاری Rolls Royce و اینتل برای ساخت کشتی های هوشمند طی عقد قراردی! مابین شرکت ها صورت گرفت و به جدیدترین تکنولوژی مجهز خواهدبود.

 

این شرکت (که از مارک های ماشین از همان نام جدا شده است) از اوایل سال 2010 کار خود را بر روی فناوری حمل و نقل خودمختار انجام داده و در سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2025 اولین کشتی های اقیانوس  مجهز به تکنولوژی های جدید خود را راه اندازی کند. به عنوان اولین قدم به سوی آن، سیستم هوشمندی را در اوایل سال رونمایی نمود که کاپیتان کشتی میتواند به راحتی با این سیستم هوشمند دید مناسبی داشه باشد.

 

این سیستم! شامل یک شبکه از دوربین ها و رادار است. که همه اینها تحت نظارت یک برنامه مرکزی هوشمند قرار دارد! با استفاده از الگوریتم های بینایی ماشین! این برنامه به دنبال موانعی مانند کشتی های دیگر و هشدار خودکار به خدمه می فرستد. به عنوان بخشی از  مفاد قرارداد خود با اینتل، Rolls Royce از درایو 3D NAND شرکت برای ذخیره داده ها! بهره برده است و از این شبکه (تا 1 ترابایت هر روز تولید می شود)! و از  تراشه های اینتل Xeon برای پردازش آن استفاده می کنند.

سیستم هوشمند قوی

به نوعی میتوان گفت این سیستم هوشمند مجهز به تکنولوژی های جدید چشم و گوش کشتی محسوب می شود مدیر این مجموعه دافی  افزوده که این سیستم در مواقعی ک احتمال خطرات وجود دارد بسیار کارایی مناسبی دارد.

سیستم هوشمند می تواند به طور خودکار! کشتی های مجاور را از نوع های مدنظر مشخص و دسته بندی کند! و میتواند فاصله با آنها را به صورت دقیق بیان نموده! و اینکه چه زمانی به کشتی جلویی می رسد را محاسبه کند! کشتی های مجاور می  توانند کشتی های جنگی یا تفریحی و سرگرمی باشند . همچنین این سیستم در شرایط بد آب و هوا می تواند! راهکاری های مناسب برای حرکت را ارائه دهد تا با سرعت مناسبی پیش رفت! دافی میگوید: در این وضعیت، معمولا کشتی ها باید در اطراف کشتی با خدمتکارهای خدمه مستقر در محل کشتی قرار بگیرند! و کاپیتان خطرات آینده را اطلاع دهند.

همکاری Rolls Royce و اینتل برای ساخت کشتی های هوشمند

همکاری Rolls Royce و اینتل برای ساخت کشتی های هوشمند

با این سیستم هوشمند دیجیتالی پیشرفت زیادی در عرصه کشتی ها و زیر دریایی رخ میدهد و پرسنلین کشتی ها می توانند به راحتی از وقایع در کنار کشتی باخبر شوند همچنان که گفتیم با این سیستم هوشمند شما میتوانید تخمین بزنید چه زمانی به مقصد خواهید رسید یا اینکه در چافصله ای قرار دارید و چه راهی مناسب است و یا اینکه چه مواردی برای ایمنی کشتی لازم می باشد

 

در حال حاضر از این کشتی های هوشمند فعلا در ژاپن وجود دارد! و شرکت Rolls Royce پیش فروش این کشتی ها را آغاز کرده و استقبال خوبی نیز صورت گرفته است.

 چالشی با طعم تکنولوژی مدرن برای کشتی ها !

قطعا! مهمترین مورد  در کشتی رانی آگاهی از وضعیت موجود می باشد. مهندسین شرکت Rolls Royce ! سالها در حال بررسی ایده های مناسب بودند از جمله ایده هایی که بررسی شد. کشتی های بدون سرنشین بود! که با یک سیستم هوشمند ! سرنشینان و یا بار خود را به مقصد برساند. البته مخالفت هایی! برای این سیستم ها نیز بیان شده است.اما اکثرا موافقند! که این تکنولوژی بسیار مفید می باشد. شرکت Rolls Royce آزمون و خطایی! زیادی انجام داده است. تا این سیستم کارایی بسیار مناسبی داشته باشد.

مدیر شرکت بیان کرده است که در هر سال میتوان  2  نوع! از این نوع کشتی ها تولید نمود و به مراتب دنبال این هستند! تا در صورت مناسب بودن و استقبال خوب  تولید را بالا ببرند و البته حقوق بین الملل! نیز این مورد را باید تایید کند زیرا این کشتی هوشمند از هر مکانی که میگذرد کشور های مجاور باید تایید داشته باشند و اجازه حمل و نقل را بدهند.

همکاری Rolls Royce و اینتل برای ساخت کشتی های هوشمند

همکاری Rolls Royce و اینتل برای ساخت کشتی های هوشمند

 

مدیرشرکت بیان نموده است! که در هر حالت این  قرارداد و همکاری Rolls Royce و اینتل برای ساخت کشتی های هوشمند یک تکنولوژی بزرگ! در عرصه کشتی رانی می باشد و باید حمایت و پشتیبانی وجود داشته باشد!

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 12 =

برو بالا