فناوری

قلم هایی که نوشته ها را ذخیره میکنند – انواع قلم های هوشمند

قلم (خودکار،مداد و …) در دسترس ترین ابزار،  برای نوشتن و طراحی هستند ! که ما برای ثبت نوشتاری از انها استفاده میکنیم، با ظهور قلم های هوشمند که در ادامه با انها اشنا میشویم ! تحولی در دنیای نوشتاری ایجاد شده است.در بعضی از اوقات نیاز دارید که از نوشته های خود ، یک کپی تهیه کنید.با طراحی و تولید این فناوری جدید دیگر برای کپی گرفتن ! از مطالب و طراحی های خود نیاز به ، دستگاه و تجهیزات کپی یا اسکنر ندارید.جالب است بدانید ! این خودکار از طریق لیزر تعبیه در سر آن ،کل مطالب و طراحی های شمارا دخیره میکند ! و با USB یا بلوتوث به سیستم شما منتقل میکند.

قلم هایی که نوشته ها را ذخیره میکنند- انواع قلم های هوشمند

امروزه تکنولوژی و  فناوری در همه ی صنعت ها ! راهی برای خود بازکرده است که با استقبال کاربران نیز مواجه شده اند ! و اکنون نوبت تکنوژی دیجیتال در خودکار های معمولی است ! که جای خود را به خودکار  های هوشمند بدهند.امروزه ، با ترکیب فناوری هایی مانند: سنسور های حساس به فشار ،اتصال به وایرلس ، اسکنر نوری ،و باتری های طولانی مدت ، سازندگان فناوری  های دیجیتال موفق شده اند ! که چنین خودکار هایی را عرضه کنند.

برای اولین بار ، یک شرکت ایتالیایی، خودکار هوشمندی ابداع کرده است!  که میتواند نوشته ها را برای دانلود ذخیره کند.این شرکت  “مول اسکین ” (Moleskine) سالیان زیاد سعی کرد ، که میان نوشته ی آنالوگ ! و پرونده های دیجیتالی ارتباط برقرار کند.سپس در سال 2016 این شرکت موفق به تولید مجموعه هوشمند ! خود که شامل یک خودکار به همراه ، کاغذ مخصوص و اپلیکیشن هوشمند اختصاصی آن شد.این مجموعه هرچیزی که به وسیله ی خودکار نوشته یا رسم میشد ! را مستقیما ارسال میکرد ولی عملکرد ان تا زمانی موفقیت آمیز بود که ، در نزدیکی تلفن همراه هوشمند ! یا تبلت قرار داشت.که این شرکت در فناوری جدیدش توانست ابزار نوشتاری جدیدی تولید کند ! که با ذخیره ی نوشته ها به صورت آفلاین تا هنگام اتصال دوباره ! به تلفن هوشمند یا تبلت ، از آنها بی نیاز میکند.

قصد داریم در ادامه 5 قلم هوشمند را به شما معرفی کنیم:

1. Neo N2

قلم هوشمند Neo N2

قلم هوشمند Neo N2

این خودکار تمام ویژگی های معمول یک قلم هوشمند را دارد! مانند قابلیت تشخیص 256 سطح فشار  و میتوان گفت ، دقت معقولی را میتواند ارایه دهد.تنها قابلیت کار ، با برگه های مخصوص خود را دارد ! و همچنین شما میتوانیدبا نرم افزار Neo Notes نوشته ها را در اورنوت ذخیره کند.از مزیت های این اپلیکیشن میتوان قابلیت شناسایی 15 زبان اشاره کرد! و در این نرم افزار فایل ها با فرمت SVG  ذخیره میشوند.

2. اسمارت مارکر Equil

قلم اسمارت مارکر Equil

قلم اسمارت مارکر Equil

با استفاده از این خودکار هوشمندنیز میتوان نوشته های خود را دخیره سازی کرد.روش اتصال این خودکار  از طریق بلوتوث است، و همچنین از طریق اپلیکیشن Equil Note با دیگر داستگاه ها ارتباط برقرار کند ! و مزیت این قلم این است که قابلیت استفاده بر روی سطح هر تخته و وایت بردی را دارد.

3.WorldPenScan X

قلم هوشمندWorldPenScan X

قلم هوشمندWorldPenScan X

این خودکار هوشمند میتواند اسکن واژه های ضبط شده را به دستگاه هایی مانند آی پد ، آیفون و گوشی های اندروییدی ارسال کند.اپلیکیشن نربوط به این قلم به زبان های انگیلیسی، کره ایی ، ژاپنی ، فرانسوی و.. مسلط است

4. LiveScribe

قلم هوشمند Livescribe

قلم هوشمند Livescribe

این خودکار علاوه بر ذخیره سازی نوشته ها میتواند صدا را نیز ضبط کند.فایل های ضبط و ذخیره شده قابل ارسال به اورنوت نیز هستند.همچنین حافظه ی بالایی نیز دارد و جالب است بدانید این قلم قادراست عملیات محاسباتی نطیر جمع و تفریق ، ضرب و تقسیم، را برای شما انجام دهد.

5. DotPen

قلم هوشمند DotPen

قلم هوشمند DotPen

ظاهر معمولی دارد، و نوک این خودکار از مواد ترموپلاست ساخته شده است ! همچنین این خودکار برای سیستم عامل اندرویید و ios  طراحی شده است ،حرکت روان و راحتی در سطح شیشه ایی دارد همچنین نیاز به اپلیکیشن خاصی ندارد و قابلیت رابطه با نرم افزارهایی مانند اورنوت ، ProCreate را داراست.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یک =

برو بالا