فناوری

عربستان به دنبال جاسوسی در توییتر بوسیله کارمند سابق توییتر

عربستان به دنبال جاسوسی در توییتر بوسیله کارمند سابق توییتر این کارمند در سال  2015 از توییتر اخراج شد که ممکن اطلاعات حسابهای کاربری را دزدیده باشد.

در روز شنبه، نیویورک تایمز! گزارشی را درباره اقدامات عربستان سعودی! برای مبارزه با مخالفت در سیستم های نظیر توییتر، مانند کشته شدن جمال خاشقچی، روزنامه نگار آمریکایی منتشر کرد! که قبل از مرگش از فضای مجازی به شدت استفاده میکرده است! به عنوان بخشی از این تلاش ها، به نظر می رسد که پادشاهی عربستان به کارکنان توییتر برای جاسوسی در حساب کاربری کار کرده است

عربستان به دنبال جاسوسی در توییتر بوسیله کارمند سابق توییتر می باشد تا به حساب کاربری برخی افراد دسترسی داشته باشد

طبق گزارش  نیویورک تایمز، مقامات اطلاعاتی غربی با شرکت رسانه های اجتماعی تماس گرفتند و گفتند که دولت عربستان سعودی یکی از کارمندان خود علی الزاباراه است که به حساب حساب های مخالفان و دیگران جاسوسی می کند مذاکراتی انجام داده است. ‘آلزابارا در سال 2013 در توییتر به عنوان یک مهندس با دسترسی به حساب کاربری کار میکرد ، و توسط مقامات اطلاعاتی سعودی متقاعد شده بود که به چندین حساب نگاه کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، توییتر گزارش داد! که الزاباراه در بازپرداخت اداری در حالی که یک تحقیق انجام شده است! و در حالی که ‘آنها نمیتوانند شواهدی را مبنی بر انتقال اطلاعات توییتر! به دولت عربستان سعودی پیدا کنند،’ او در اواخر 2015 اخراج شد. ‘چند حساب ده ها’ که ممکن است! مورد هدف قرار داده شوند. پس از اخراج او، الزاباره به عربستان سعودی بازگشت.

توییتر اعلام کرده است که ممکن است در این رابطه مشکلاتی وجود داشته باشد و مقامات رسمی دنبال جاسوسی باشند

یک سخنگوی توییتر گفت! که این شرکت ‘هیچ وقت برای افزودن این مطلب به این موضوع نرسیده است.’ تایمز می گوید که در میان حسابهایی که اطلاع داده شد! محققان امنیتی، دانشگاهیان و روزنامه نگاران، از جمله افرادی که برای پروژه Tor کار می کردند! وجود داشتند. پیش از مرگ او، جمال خاشقچی در راه اندازی یک پروژه برای مبارزه با سوء استفاده آنلاین مشارکت داشت.

این گزارش نمی گوید اگر حساب های خاجوجی یکی از آنهایی بود که توسط الزابارا دیده می شد، اما می گوید که او از حملات مزارع ترول که توسط دولت عربستان سعودی به منظور محکوم کردن منتقدان مورد حمله قرار گرفته بود، مورد حمله قرار گرفت. این گروه توسط یکی از مشاوران شاهزاده محمد بن سلمان، سعود القحطانی رهبری میشد، که اخیرا از پست خود اخراج شد! پس از آنکه کشور پذیرفت که خشوگی در کنسولگری ترکیه در سواحل کشته شده است.

طبق گفته تایمز! گروه از چت گروهی در برنامه های پیامرسانی! برای توزیع لیست افرادی برای آزار و اذیت، موضوعاتی برای نظارت و صدور پیامهای طرفدار دولتی در حسابهای تقلبی! مختلف استفاده کرده است. این گروه به موضوعاتی مانند جنگ در یمن! و حقوق زنان در کشور متمرکز شده است، توئیتر  توجیهی برای به دست آوردن دلیل این اتفاق می باشد.

در روز پنج شنبه، NBC اخبار گزارش داد! که توییتر بخاطر عربستان به دنبال جاسوسی در توییتر! بوسیله کارمند سابق توییتر  یک حساب کاربری را مسدود کرده است! که به منظور جلوگیری از تبلیغات تبلیغاتی طرفدار عربستان پس از مرگ جمال خاشقچی! مورد استفاده قرار گرفت و این شبکه خاص که بین سالهای 2011 تا 2017 ایجاد شده است.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شش =

برو بالا