متفرقه

خطاهای رایج در ویندوز و رفع آنها – 5 خطا ی سیستم خود را بشناسید

خطاهای ویندوز:قطعا تا به حال با خطاهای مختلفی در سیستم عامل ویندوز ، مواجه شده اید که اغلب این خطاها مبهم بوده ! و راه برطرف کردن مشکل ، را به شما نشان نمیدهند.گاهی اوقات این خطاها با بروز رسانی برطرف میشوند ! اما برخی از این خطاها همواره پابرجا هستند ، که برای برطرف کردن آنها راهی نیز ارایه نشده است.ما در این پست قصد داریم خطاهای رایج ویندوز را به شما معرفی کنیم ! تا بتوانید خطاهای سیستم خود را رفع کنید! پس در ادامه با ما همراه باشید.

خطاهای رایج در ویندوز و رفع آنها – 5خطا ی سیستم خود را بشناسید

خطاهای ویندوز

خطاهای ویندوز

1_ ارور0x80070057

گاهی اوقات کد مربوط به ارور نمیتواند ، کمکی به کاربر کند.به عنوان مثال = بعضی از ارور ها ، هر بار با یک کد جدید نمایش داده میشود !  و قطعا پیدا کردن مشکل کار سختی خواهد بود.اما یکی از متداول ترین ارور ها در ویندوز با کد 0x80070057 شناخته میشود.اولین بار این ارور در ویندوز xp نمایان شد ! و زمانی به وجود می آید که بخش آپدیت ویندور با مشکل مواجه شود.

حطاهای ویندوز

حطاهای ویندوز

راه حل

روش اول:

کلید های  Windows + R را بگیرید ! و سپس عبارت %SystemRoot% را تایپ کنید و Enter بزنید. پوشه ی SoftwareDistribution را در این جا پیدا کنید و نام آن را ، به SoftwareDistribution.old تغییر دهید و سیستم را ریستارت کنید.

روش دوم:

کلید های  Windows + R را بگیرید!  و سپس عبارت Regedit را تایپ کنید و  Enter  بزنید.مطمعن شوید که ! دو اینتری رجیستری زیر با اینتری های ، رجیستری در کامپیوتر شما همخوانی داشته باشند:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WindowsUpdateUx] “IsConvergedUpdateStackEnabled”=dword:00000000
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WindowsUpdate\UX\Settings] “Uxoption”=dword:0000000
سیستم را یک بار ریستارت کنید.

2_ ارور DLL

قطعا برایتان  تا به حال پیش آمده که ، بخواهید یک برنامه را Run  کنید و برنامه مورد نظر اجرا نشده ! و ارور داده  که یک فایل DLL  جهت اجرا در سیستم موجود نیست. فایل های DLL، فایل هایی هستند که ، نرم افزار ها از آنها برای اجرا شدن و انجام کارهایی استفاده میکنند. این فایل ها در فایل های سیستمی ویندوز وجود دارند .
خطاهای ویندوز

خطاهای ویندوز

راه حل

اگر فایل dll را پاک کرده بودید ، آن را از Recycle Bin برگردانید. اگر فایل مورد نظر را به صورت دایمی پاک کرده بودید!  میتوانید از راه دیگری استفاده کنید. بر روی منوی Start راست کلیک کرده و (Command Prompt (Admin را باز کنید! سپس عبارت Sfc /Scannow را تایپ کنید و Enter  بزنید و  صبر کنید.
 در صورتی که مشکل حل نشد ، میتوانید فایل DLL مورد نظر را دانلود کنید. برنامه ها زمانی که این  ارور ها را میدهند ! نام فایل DLL مورد نظر را نیز در متن خطا مینویسند. نام فایل DLL را با پسوند Download در گوگل ، جستجو کنید و آن را دانلود کنید. دقت کنید که فایلی که دانلود میکنید،  مناسب با سیستم شما باشد. یعنی اگر سیستم شما 32 بیتی است فایل DLL 32 بیتی ! و اگر سیستم شما 64 بیتی است فایل DLL 64 بیتی دانلود کنید.
سپس  فایل DLL آن را در محل نصب برنامه کپی کنید. اگر باز هم ارور داد آن را در پوشه ی System 32 کپی ،پیس کنید.

3_ ارور Security Certificate 

مروگر شما  لیستی از سازمان های ، تایید کننده امنیت سایت دارد.وقتی که از یک سایت با پروتکل HTTPS بازدید میکنید ، که واحد تایید کننده امنیت آن سایت در لیست مرورگر شما موجود است! هیچ مشکلی پیش نمیاید.ولی اگر بخواهید وارد یک سایت شوید که واحد تایید کننده ! امنیت آن سایت در لیست مرورگر شما موجود نباشد!با یک ارور روبرو خواهید شد و مرورگر به شما میگوید که این سایت نا امن است.
البته این مشکل زمانی هم که مسیول سایت امن بودن ! سایتش را تمدید نکرده باشد نیز به وجود می آید. البته مواقعی هم پیش میاید که واقعا سایت مورد نظر ، خطرناک است و هدفش دزدیدن اطلاعات شما است.
خطاهای ویندوز

خطاهای ویندوز

راه حل

برای برطرف کردن این مشکل باید ساعت و تاریخ کامپیوتر خود را تنظیم کنید. اگر ساعت و تاریخ سیستم شما درست باشد ، به این مشکل برنخواهید خورد. اگر هم وقتی  که ساعت و تاریخ را تنظیم میکنید، سپس از خاموش و روشن کردن سیستم دوباره به هم میریزد! حتما باطری مادربرد شما خراب است و باید آن را عوض کنید. و اگر باز هم مرورگر شما این پیغام را داد! یا سایت واقعا خطرناک است ! و یا فراموش کرده که گواهی خود را تمدید کند.

4_ارور صفحه آبی

ارور صفحه آبی که به عنوان صفحه آبی مرگ نیز شناخته می شود !  یکی از رایج ترین خطاهای ویندوز است. این خطا اغلب به دلیل اجرای ویندوز همراه با خطا رخ می دهد. و کامپیوتر پس از این که می بیند قادر به حل مشکل نیست ، برای جلوگیری از آسیب های بیشتر اقدام به خاموش کردن خود می کند.

خطاهای ویندوز

خطاهای ویندوز

راه حل

1. DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL: معمولا یک درایوردلیل به وجود آمدن این ارور میشود. اگر قطعه ی جدیدی به سیستم وصل کرده اید آن را جدا کنید ! و سیستم را ریستارت کنید!  قطعه مورد نظر را دوباره به سیستم وصل کنید و آن درایور  را آپدیت کنید.
2. PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA: این ارور معمولا  وقتی رخ میدهد ،که قطعه جدیدی به سیستم متصل میکنید! قطعات جدیدی که به سیستم وصل کرده اید را چک کنید. همچنین رم های سیستم را چک کنید.
3. NTFS_FILE_SYSTEM: اگر به این خطا برخورد کرده اید، یعنی مشکل از هارد شما است. چک کنید که کابل های هارد شما متصل شده باشند ! و هارد روشن میشود. در اولین فرصت که سیستم بالا آمد بر روی منوی استارت راست کلیک کنید! و (Command Prompt (Admin را باز کنید و عبارت Chkdsk /r /f را تایپ کنید وEnter  را بزنید.
4. DATA_BUS_ERROR: این ارور اغلب  بر اثر مشکل در رم به وجود می آید میاید. چک کنید که رمی که به سیستم وصل کرده اید! با ماردبرد شما سازگار باشد .

5_گرم شدن بیش از حد سیستم:

مشکل گرم شدن بیش از حد سیستم در واقع بیشتر ، درسیستم های  قدیمی  رخ می دهد. اما ممکن است این مشکل در لپ تاپ ها و کامپیوترهای مدل در صورتی که ! خنک کننده مناسب در آن ها تعبیه نشده باشد رخ دهد. در واقع نبود خنک کننده مناسب باعث می شود! تا اجزای مختلف سیستم در زمان انجام دستورات به خصوص زمانی که برای مدت زیادی ! در حال کار کردن هستند گرم شوند. برای جلوگیری از بروز چنین پیشامدی ، لازم است به محض این که متوجه شدید سیستم بیش از حد گرم شده است، آن را خاموش کنید . به علاوه بهتر است خنک کننده سیستم  ! که در case قرار داده شده است را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکلی ندارد.

 ارورها در زمان استفاده از اینترنت

Error 403 : صفحه یا منابعی که می خواهید؛ دسترسی به آنها مطلقا ممنوع بوده است.
Error 500 : ارور Internal Server Error در تنظیمات وب سایت شما خطایی وجود دارد.
Error 503 : ارور Service Unavailable سرور وب سایت در آن لحظه قابل دسترس نیست.
Error 504 : ارور Gateway Timeout یک سرور پاسخی مناسب در زمان مناسب ! از سرور دیگر دریافت نکند.یعنی Server در حال حاضر Down شده است

و…

همانطور که در بالا گفنه شد، ارور ناشناخته ی بسیار زیادی وجود دارد ! که ما بدلیل زمان محدود ، رایج ترین خطاها را همراه با راه حل در اختیار شما قرار دادیم.امیدواریم از مطالب نهایت ی استفاده را برده باشید.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

برو بالا