فناوری

اسکنر پیشرفته در تلفن همراه میت 20 | Mate 20 Pro Scanner

اسکتر پیشرفته میت 8
تیم زاپاس

میت 20 و اسکنر پیشرفته !

اسکنر اثرانگشت روی نمایشگر پیشرفته پیش از آن‌که در گلکسی اس 10 سامسونگ به کار برده شود. درگوشی هواوی میت 20 پرو (Huawei Mate 20 Pro) دیده خواهد شد. به‌این‌ترتیب پرچم‌دار هواوی یعنی گوشی Mate 20 چند سر و گردن از دیگر مدل‌ها بالاتر قرار می‌گیرد.

سامسونگ اخیراً با ارائه صحبت‌هایی پیرامون اسکنر اثرانگشت روی نمایشگر پیشرفته ادعا کرده است.

در صورت تمایل برای پیاده‌سازی این فناوری در سطح پایین، قادر بوده آن را زودتر از سایر گوشی سازان ! در پرچم‌دارانش به کار خواهد برد!

اسکنر اثرانگشت روی صفحه‌نمایشی که امروز در برخی گوشی‌های هوشمند مشاهده می‌شود! فاقد دقت و مخصوصاً سرعت کافی است، اما اسکنر اثرانگشت روی نمایشگر پیشرفته که قرار است در هواوی میت 20 ! پرو و سپس گلکسی اس 10 سامسونگ به کار برود، فاقد این کاستی‌ها است.

اسکنرپیشرفته میت 20

اسکنر اثرانگشت روی نمایشگر پیشرفته کوالکام

  • برخی اسکنرهای اثرانگشت اپتیکان، دارای قابلیت قرارگیری زیر پنل نمایشگر هستند، اما کارایی آن‌ها با اسکنرهای این‌چنینی التراسونیک غیرقابل مقایسه است. بر اساس اخبار پیشین، استفاده از نسل دوم اسکنر روی نمایشگر التراسونیک کوالکام، اصلی‌ترین ویژگی منحصربه‌فرد سامسونگ گلکسی اس 10 خواهد بود،
  • اما طبق اخبار جدید، هواوی در استفاده از اسکنر اثرانگشت روی نمایشگر پیشرفته از غول کره‌ای جلو خواهد زد.

 

در حال حاضر تعداد حسگر انگشت‌شماری گوشی مجهز به اسکنر اثرانگشت روی صفحه‌نمایش در بازار وجود دارد.

  • به‌عنوان نمونه باید به ویوو نکس اشاره کرد، اما نوع اسکنر آن اپتیکال بوده و در واقعیت، به‌جز چشم‌نوازی کاربرد چندانی ندارد، چراکه سرعت آن بسیار پایین است. شرکت چینی Gudix اسکنر یادشده را برای شرکت ویوو می‌سازد.

نسل اول اسکنر پیشرفته اثر­انگشت روی نمایشگر پیشرفته کوالکام تنها دارای ضخامت 300 میکرون عملکرد خوبی داشت.

اما در نسل دوم این محدودیت به 800 میکرون رسیده است. به‌عبارت‌دیگر، حتی اگر نمایشگر دارای ضخامت هشت‌دهم میلی‌متر نیز باشد، همچنان اسکنر با دقتی بسیار بالا انگشت کاربر را تحلیل خواهد کرد. هواوی این مرتبه پیش‌دستی کرده و با کوالکام قراردادی امضا کرده است.

  •  هواوی میت 20 پرو شاهد استفاده از اسکنر اثرانگشت روی صفحه‌نمایش پیشرفته خواهیم بود.

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

محبوب ترین نوشته ها

برو بالا