گیمینگ

حذف خرید Gab از حساب پی پال

حذف خرید Gab از حساب پی پال

 

اوایل امروز یک مرد مسلح به کنیسه درخت زندگی در پیتسبورگ پنسیلوانیا رفت و پس از دستگیری پلیس، یازده نفر را کشت. از آن زمان تا کنون مشکوک به عنوان Robert Bowers 46 ساله شناخته شده است، که ظاهرا سابقه ای از سخنان ضد یهودی در شبکه اجتماعی Gab داشته است. پس از این آشکارسازها، پی پال خرید این برنامه را از پلت فرم پرداخت خود ممنوع کرد . آخرین اقدام علیه شبکه اجتماعی مشکوک توسط یک شرکت تکنولوژی بزرگ رخ داده است

سخنگوی PayPal ! در بیانیه ای به  مجله زاپاس تایید حذف خرید Gab از حساب پی پال! را با اشاره به سخنان نفرت انگیز به عنوان دلیل این اقدام اعلام کرد:

  • این شرکت به شدت در انجام بررسی ها و اقدامات حساب کاربری است! هنگامی که یک سایت صریح اجازه می دهد تا از طریق نفرت، خشونت یا عدم تحمل تبعیض آمیز را حفظ کند! اقدام فوری و قاطع انجام خواهیم داد!

تقریبا! بلافاصله پس از آنکه عاملین تیراندازی توسط رسانه ها مشخص شد، تصاویری از مشخصات او در گاب ظاهر شد، که نشان دهنده ی زخم های ضد سامی است. گاب بیانیه ای در مورد رسانه ها منتشر کرد! و اظهار داشت که ‘همه اعمال تروریستی و خشونت را به طور غیرقانونی رد می کند و محکوم می کند، اما مدت ها است! حذف خرید Gab از حساب پی پال! از سخنان نفرت انگیز در پلت فرم آن استقبال می کند.

pay pal

پی پال آخرین پلتفرم بزرگ برای راه اندازی گاب می باشد. اپل از میزبانی این برنامه در فروشگاه iOS خودداری کرده است و در اوت 2017 گوگل این برنامه را از فروشگاه Google Play حذف کرد زیرا از نقض خط مشی گفتار نفرت انگیز شرکت مایکروسافت جلوگیری کرد و مایکروسافت نیز در سال جاری بیاینه مبنی بر غیر قانونی بودند این شبکه اجتماعی داده بود. با لغو پیپال از خدمات آن، گاب میتواند از یک کانال درآمد عمده محروم شود.

از آنجا که! تحت تاثیر اقدام پی پال!، خوراک و  Twitter و فیس بوک از بین رفته است! و گفته اند! که شعار آنها  ‘اجازه نمی دهند! که تروریست ها بر روی پلتفرم ما قرار بگیرد’  می باشد و این ایده را رد کرد! که لفاظی در سکوی آن به خشونت واقعی در جهان تبدیل شده است. اما محققان دریافتند پیام های ضدسیتی در سیستم شبکه های اجتماعی! در حال افزایش است! و تلاش برای بستن زبان منتقدان  تلاشی بیهوده می باشد! زیرا در این شبکه های اجتماعی برنامه های اشتباه به همه رده های سنی داده می شود! و در سالهای اخیر نتایج منفی با خود داشته است.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هجده =

برو بالا