ساخت و تولید

تحقق شعار انرژی پاک برای همه و به صورت رایگان به زودی در سراسر جهان

انرژی پاک برای همه

انرژی پاک برای همه

تسلا ایده جدیدی با موضوع انرژی پاک و سقف‌های خورشیدی «Solar Roof» معرفی و ثبت کرده است

می‌تواند فرآیند تجاری‌سازی این ایده نوآورانه را سرعت دهد. سقف خورشیدی! یک ایده جالب‌توجه برای تأمین انرژی مصرفی است که بر پایه ایده ساخت سقف منازل! و ساختمان‌ها با استفاده از آجر و کاشی‌های خورشیدی توسعه یافته است! اختراع مذکور، در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی از سوی تسلا به ثبت رسیده است.

انرژی پاک برای همه

 

امروزه استفاده از پنل‌های خورشیدی بر روی سقف ساختمان‌ها با هدف استفاده از انرژی خورشیدی! امری کاملاً شایع به شمار می‌رود. این کار، عموماً از طریق نصب تجهیزات! مرتبط بر روی سقف انجام شده که در روش پیشنهادی تسلا، اجزا و قطعات تشکیل‌دهنده سقف!، خود نوعی پنل خورشیدی به‌حساب می‌آیند.

اهداف اصلی تسلا

تسلا هدف خود را از پروژه سقف خورشیدی!، سرعت دادن به خروج از وابستگی به سوخت‌های فسیلی عنوان کرده و میخواهد فضای با انرژی پاک! برای همه ایجاد کند!تا به این طریق سبک زندگی جدیدی به روی مردم کره زمین گشوده شود! از نظر این شرکت سه مولفه کلیدی در کنترل تغییرات آب و هوایی و داشتن تاثیر مثبت بر روی کره زمین دخیل هستند: تولید انرژی پایدار، باتری‌ها و خودروهای الکتریکی. این راه‌ حل‌ها اکنون نیز وجود دارند، اما از آن جایی که به طور مستقل از یکدیگر فعالیت می‌کنند، تاثیر‌گذاری قابل توجهی از خود ندارند، اما با ترکیب آن‌ها شاهد تاثیر فراوانشان خواهیم بود

انرژی پاک برای همه

سقف خورشیدی نیروی لازم برای حرکت را تامین خواهد کرد

ایلان ماسک در شب جمعه بیست و هشتم اکتبر از جدیدترین پروژه تسلا موتورز برای ساخت سقف خورشیدی در راستای تولید انرژی پاک رونمایی کرد که بر روی خانه‌های استودیو یونیورسال نصب شده و یک محیط برون‌شهری را به وجود آورده بود. در این برنامه، وی رنج متنوعی از طراح‌های سقف خورشیدی جدید را به نمایش گذاشت که از طراحی سنتی گرفته تا طرح آجر کاشی در آن دیده می‌شد. این سقف‌ها در عین تفاوت در ظاهری که دارند، همگی از پانل‌های خورشیدی ساخته شده‌اند؛ پانل‌هایی که شباهت چندانی با نمایی که ما تاکنون از این سیستم‌ها دیده‌ایم، ندارند.

 

زیبایی در طراحی سقف باید همواره به عنوان یک اصل رعایت شود، عقیده‌ای که کاملا در سقف خورشیدی تولید شده توسط تسلا موتورز به عمل دیده می‌شود. البته طرح چنین نظری از چنین شخصی کمی عجیب به نظر می‌رسد، چون تسلا موتورز اکنون به عنوان یک پیشرو در عرصه ساخت خودروهای پیشرفته محسوب شده و پروژه‌های انقلابی زیادی را به تکمیل رسانده است.

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

محبوب ترین نوشته ها

برو بالا