فناوری

افشاگری کارمندان آمازون و مایکروسافت

افشاگری کارمندان آمازون و مایکروسافت به سوژه ای جدید در دنیایی تکنولوژی تبدیل شده است و همچنین منجر به غیر قانونی شدن برخی قرارداد ها شده است.

زمانی که جف بیسوس!در این هفته در کنفرانس Wired شرکت کرد، وی به مخاطبان!گفت که این کار بخشی از یک رهبر کسب و کار است که تصمیمات بالقوه نیز اتخاذ شده است.

 

یک روز بعد، روز سه شنبه یک کارمند آمازون دقیقا توضیح داد!که چرا این تصمیمات غیرممکن است. در یک نامه عمومی به مجله ارسال شد!که یک کارمند ناشناس در این شرکت نگرانی های خود را در مورد ابزار تشخیص چهره آمازون بیان نمود. این محصول از ماه مه سال 2008 هنگامی که ACLU معرفی شد به تمامی ادره جات پلیس ارائه شده است و افشاگری کارمندان آمازون و مایکروسافت این میان نگرانی جدی نیز وجود دارد .

 

ما می دانیم بیوزوس به این مسائل توجه دارد

 

‘ما می دانیم که بیوزوس از این نگرانی ها آگاه است و گفتگو های مجادله ای ذدر حال حاضر اتفاق می افتد’،  این کارمند برای مجله نتوشته بود که محصولات تکنولوژی های بزرگ ممکن است توسط خودکاره ها سوء استفاده شود.. اما  به معنای توضیح اینکه چگونه آمازون برای جلوگیری از استفاده بد از فن آوری خود اقدام خواهد کرد، بیسوس پیشنهاد کرد که باید به فکر ایمنی جامعه باشیم.

 

این دومین پیام دوم ناشناس!از یک کارمند فناوری در کمتر از یک هفته است. در روز جمعه یک کارمند مایکروسافت به طور جداگانه نگرانی ها!در مورد Medium در مورد علاقه!شرکت به قرارداد 10 میلیارد دلاری برای ارائه سرویس های ابری!به وزارت دفاع ایالات متحده ارائه داد. کارکنان نوشتند: ‘بسیاری از کارکنان مایکروسافت اعتقاد ندارند!که آنچه که ما ساختیم!باید برای جنگیدن مورد استفاده قرار گیرد.’ یک سخنگوی مایکروسافت در بیانیه ای گفت: ‘مایکروسافت پیشنهاد خود را در قرارداد JEDI در تاریخ 12 اکتبر ارسال کرده است”

مشکلات پلتفرم

انتخاب Medium خود قابل توجه است: پلتفرمی که در گذشته جایگاهی برای اولین بار دستیارهای کاربران بوده است!و یکی از آن ها با یک اختراع شرکت فناوری ساخته شده است. سیفان اوکانر، معاون ارشد سرمقاله Medium، می گوید:که پست ها توسط شخصی که می دانستند، به آنها رسیدند، و سپس نویسندگان!آنها به عنوان کارمند تأیید شد. هر دو پست پشت سر گذاشته شده بود!که Medium paywall بیان شد، هر چند O’Connor  می گوید!برخی درپی غیرقانونی کردن قرارداد های بین آمازون و مایکروسافت هستند .افشاگری کارمندان آمازون و مایکروسافت به هر طریقی منجر به افت سود این دو شرکت خواهد شد

 

کارکنان گوگل به شرکتی که در یک پروژه وزارت دفاع AI مشغول به کار بوده اند! اعتراض کرده اند، که باعث شد گوگل!برنامه های خود را از بین ببرد. این شرکت همچنین از طرح خود برای ساخت یک موتور جستجوی سانسور شده!در چین انتقاد کرده است، این حرکت نه تنها به انتقادات بلکه به استعفا های کارمندان!و مدیران منجر شده است. کارکنان آمازون با Recognition مخالفت کردند!و کارکنان شرکت مایکروسافت به ارائه خدمات  ICE اعتراض کرده اند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

برو بالا